Çağrı Merkezi / +90 322 458 41 21

Bize Yazın / info@onalp.com.tr

Kamera sistemleri

Anasayfa / Hizmetlerimiz / Personel Hizmetleri / Kamera sistemleri
Sevdiklerinizle Paylaşın

CCTV Kapalı Devre Kamera Sistemleri evlerde , işyerlerinde , mağaza ve alışveriş merkezlerinde güvenlik amacıyla tehlikeye anında müdahale etmek ve geçmişte olan bir olayı görüntülemek için kullanılmaktadır. CCTV Kapalı Devre Kamera Sistemleri güvenlik amaçlı kullanımının yanı sıra şantiyelerde , fabrikalarda , işyerlerinde hizmet ve üretim faaliyetlerini izlemek ve denetlemek amacıyla da kullanılmaktadır.

Önalp Mühendislik Güvenlik Sistemleri; ev ve işyerlerinize yönelik profesyonel video çözümleri sunmaktadır. Kapalı Devre Kamera Sistemleri (CCTV), farklı mekanlarda gerçekleşen olayların tek noktadan izlenebilmesi ve kaydedebilmesi imkanı sunar. CCTV sistemleri sayesinde işletmelerde verimlik artabileceği gibi, güvenlik personeli bakımından önemli tasarruf sağlayabilir.

Kullanıcıların gereksinimlerine ve kadromuzun tespit ettiği risk analizine göre CCTV sistemleri tasarlamakta ve oluşturulan optimum cihaz konfigürasyonu ile en verimli anahtar teslim çözümler sunmaktayız.


KAPALI DEVRE KAMERA ÇÖZÜMLERİ


Analog Kamera Sistemleri; Konut, kurumsal (kobi, orta ve büyük) özel idareler, kamu alanları ve fabrikalar gibi çok yaygın kullanım alanı vardır. Bu sistemde Analog Kameralar kullanılmaktadır. Her bir kamera Dijital Kayıt Cihazına (DVR) analog görüntü kablosu ile taşınır. Sağlıklı ve arıza riski en az olan sistemdir.

Profesyonel Seri IP kamera; Kurumsal (orta ve büyük) özel idareler, kamu alanları ve fabrikalarda tercih edilmektedir. Yüksek çözünürlük sağlayan bu kameralar görüntülerin daha kaliteli alınması ve görüntü üzerinde video analiz yapabilme imkânı sunmaktadır. Kayıt sistemi bilgisayar tabanlıdır. Kameralar en yakın Switch’e girilerek kamera görüntüleri merkeze aktarılabilmektedir. Böylece kablo masrafları azalmaktadır.

Son Kullanıcı Seri IP Kameralar; Konutlarda, kobi ve ofislerde tercih edilmektedir. Siz yokken evinizin veya işyerinizin internet üzerinden veya cep telefonu üzerinden izlenmesine olanak sağlamaktadır. IP tabanlı çalışan bu sistemde kamera kablosunu modeme girmeniz izlemeniz ve uzaktan kayıt almanız için yeterli olacaktır.

Kablosuz Kamera Sistemleri; Kablo çekmenin mümkün olmadığı alanlarda kablosuz kamera sistemleri kullanılmaktadır. Şehir izleme sistemi (Mobese) kablosuz sistemlere bir örnek olarak verebiliriz. Kablosuz kamera sistemleri Analog (RF) ve IP tabanlı olmak üzere ikiye ayrılır. Genelde IP tabanlı kablosuz sistemler daha çok tercih edilmektedir. Bunun nedeni yağmur, kar, rüzgar gibi hava koşulları ve diğer dış etkenlerden çok fazla etkilenmemesidir. IP tabanlı olan Kablosuz kamera sistemlerinde Indoor veya Outdoor Access point’ ler kullanılmaktadır.

Çevre Güvenlik Sistemi; Çevresel olarak geniş, kontrol olanağı mümkün olmayan alanlarda çevre güvenlik sistemi kullanılır. Bu sistemin amacı çevresel tehditleri izlemek, haber vermek ve kayıt altına almaktır. Analog ve IP tabanlı olabilmektedir. 50 şer metre aralıklarla birbirlerini izleyecek şekilde yerleştrilen kameralar kullanılan IR (kızılötesi) bariyerler ile alarm hassasiyeti arttırılmıştır. Merkezde bulunan güvenlik görevlisinin bütün kameralara dikkatini vermesi mümkün değildir. IR bariyerlerden gelen alarm bilgisi kamerayı tetikler ve o kamera Spot monitöre düşer. Artık güvenlik görevlisinin o kamerayı görmesi ve alarmı sesli olarak duyması mümkündür.

Paket ve Hat İzleme sistemleri; hava alanları, metro istasyonları devlet daireleri gibi kalabalık alanlarda paket izleme tercih edilir. Belirli bir hattın geçilmesinin istenmediği alanlarda kullanılır. Örnek olarak metrolarda tren rayına girilmesini istemeyiz. Kamera üzerinde görüntüyü analiz eden bu kameralar güvenlik görevlilerine büyük kolaylık sağlamaktadır.

Copyright © 2020. Tüm Hakları Saklıdır.


Yükleniyor...